konsola | Juno

„Odpowiednie proporcje są tym co czyni greckie świątynie klasycznymi w ich pięknie”

Arne Jacobsen – duński architekt i projektant wnętrz. Jako pierwszy w Danii wcielił w życie idee pionierów modernizmu: Le Corbusiera i L. Mies van der Rohe

   Nie ma niczego nieeleganckiego w prostocie. Powściągliwość w rozbudowywaniu formy i oszczędność w jej skomplikowaniu zawsze będzie nowoczesna. W kolekcji Juno staraliśmy się zawrzeć nowoczesny manifest domowej elegancji. To meble uciekające od banalnego minimalizmu i pozostające w ścisłym związku z modernistyczną tradycją.

   Formy z kolekcji Juno nawiązują do tych z lat 60-tych i 70-tych XX wieku. Projektanci w tamtym czasie hojnie obdarzali meble fornirowanymi wykończeniami. W naszej pracy nad projektem postanowiliśmy się ukłonić się tym rozwiązaniom wykorzystując nie tylko tradycyjne forniry, ale również ich modyfikowane wersje.
   Najważniejszą kwestią pozostają jednak proporcje brył. Tęgi blat nie jest jedynie uzupełnieniem czy zwieńczeniem korpusu mebla. W Juno stał się on osobną bryłą, której dynamika kształtuje temperament całego mebla. Nachylone fronty szuflad są kontrapunktem dla blatu. Razem stanową pełen energii duet. Pomiędzy nimi znajduje się wąska forma pokryta prostym nienachalnym wzorem. Lekkość zapewniają nóżki wykonane z materiału w kolorze podkreślającym siłę pozostałych brył.

Konfiguracje

Konsole z kolekcji Juno proponujemy w dwóch wersjach. Korpus pierwszej jest podzielony na wąską półkę oraz szuflady, natomiast koprus drugiej wersji konsoli w całości zajmują wyższe szuflady. Dodatkowo meble posiadają dwa dostępne modele uchwytów: niewielka kula lub podłużny prostopadłościan. Możliwe są również kombinacje kolorów lakierów inne dla widocznych korpusów i inne dla uchwytów w tym samym meblu.

komoda
Zyskaj więcej dzięki subskrypcji

Zapisz się na newsletter

Tylko kilka sekund dzieli Cię od najnowszych promocji i informacji tylko dla subskrybentów

Jesteśmy w mediach społecznościowych

Śledź nas na fb oraz instagram

Bądź na bieżąco z naszymi realizacjami i bieżącymi promocjami!

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby lepiej świadczyć usługi. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Start typing to see products you are looking for.