mono

Kuchnia z systemem kieszeniowym
Pozwalający na schowanie blatu roboczego system to nowy wymiar w aranżacji kuchennej
Różne oblicza tej samej kolekcji
Ta sama kuchnia, wiele możliwości aranżacyjnych
Witryna na wino
Wino leżakuje pod odpowiednim kątem. Kieliszki nie łapią kurzu
Click Here
Nowy wymiar stołu
Zintegrowany z wyspą stół o grubości 10 cm oraz 440 cm szerokości pozwala na więcej
Poprzedni
Następny
kuchnia na wymiar


“Elegancja i szczerość są dwoma niezbędnymi elementami każdego ludzkiego dzieła”

Philippe Starck – francuski architekt, projektant wnętrz, mebli, łodzi oraz pojazdów, autor ikonicznych projektów współczesnego wzornictwa.

 

   Elegancja z jaką bronią się proste formy geometryczne wystawione na próbę światłem i perspektywą ludzkiego wzroku była cechą, której szukaliśmy w trakcie pracy nad projektem kuchni Mono.

   Celem było zaproponowanie powściągliwej bryły wysokiej zabudowy kuchennej, która po otwarciu wciąga nas w zupełnie nową opowieść, w której minimalizm dużych powierzchni zderza się z nowym światem szczegółów i mniejszych form tworzących „wnętrze” kuchni.

   Pięć indywidualnie zaprojektowanych wariantów frontów pozwala naszym klientom tworzyć nieskrępowane, ambitne i osobiste wariacje na temat Mono.

   Przed wysoką zabudową rozciąga się masywna wyspa zawieszona na mocnych formach o solidnym przekroju. Bryła blatu przecina przestrzeń dynamicznym ostrym kształtem.

   Niecodzienny duet spokojnej, ale kryjącej w sobie kontrast zabudowy i ekspresyjnej wyspy nie pozwala przejść koło siebie obojętnie.

kuchnia na wymiar

 

 

Wyspa

„Projektowanie nie polega na dekorowaniu funkcjonalnych form – jego istotą jest tworzenie form, które współgrają z charakterem obiektu i wkomponowują w nie nowoczesne technologie”

Peter Behrens – niemiecki architekt, malarz i typograf uważany za pioniera nowoczesnego projektowania form przemysłowych.

 

  Nadanie temu co znane nowej formy daje efekt, który pozostaje dla wnętrz najbardziej satysfakcjonujący. Funkcjonalna wyspa kuchenna, która jest konwencjonalnym elementem współczesnych kuchni oznajmia swoją obecność za pomocą wzornictwa, które do tej pory nie było kojarzone z tą częścią domu. Wyspa Mono jest deklaracją dla wnętrza kuchni. Nowatorskie wzornictwo które mimo, że jest znajome to niesie w sobie wrażenie awangardowego poczucia estetyki.

1. Mocne elementy pionowe nośne zawierające w sobie instalacje
2. Blat roboczy zawierający urządzenia H 900 mm
3. Blat barowy H 1000 mm
4. Główna bryła wyspy zawierająca systemy przechowywania
5. Płyta indukcyjna z wyciągiem
6. Zlewozmywak i bateria

Ekspresja współdziałania powierzchni

  • Blat barowy wykończony obłogiem w barwie będącej kontrapunktem dla głównej bryły wyspy – spokojna faktura
  • Korpusy wyspy wykonane z elementów o fakturze drewna – mocniejszy/słabszy od blatu rysunek materiału
  • Blat roboczy z kamienia lub spieku o kolorze i rysunku korespondującym z materiałem, z którego wykonano główną bryłę wyspy
  • Fronty z możliwością wyboru jednego z pięciu wzorów paneli
kuchnia na wymiar
kuchnia na wymiar

Cel i światło

  Szczegóły i mniejsze formy stanowią uzupełnienie dla przewagi dużych brył wysokiej zabudowy i wyspy. Pomiędzy dużymi elementami takimi jak blat barowy czy wielkie fronty systemu Hawa a niewielkimi bryłami wykończeń nad blatem czy sześciennymi punktami na frontach szuflad istnieje kontrast który tworzy napięcie.

   Dzięki zastosowaniu wzornictwa w różnej skali i fakturze oferujemy klientom możliwość ekscytującego doświadczenia jakim jest interakcja z Mono. Stojąc dalej widzimy ekspresyjny zarys wyspy i siłę większych brył. Podchodząc bliżej i otwierając fronty Hawa znajdujemy

 

kolejne interesujące elementy, które z daleka uciekały przed dostrzeżeniem. Światło zaczyna grać na szczegółach, fakturach i geometrii w nowy, bardziej intensywny sposób.

   Podkreślenie mocnych linii i światłocienia jest możliwe dzięki zastosowaniu otwierania frontów za pomocą listew korytkowych pozbawiając w ten sposób wybrane powierzchnie uchwytów. Wykorzytując szuflady wewnętrzne możemy działać w nieskrępowany sposób i celowo wprowadzać podziały tam gdzie bryła tego wymaga. Zachowujemy funkjcę bez kompromisów po stronie wzornictwa.

Zyskaj więcej dzięki subskrypcji

Zapisz się na newsletter

Tylko kilka sekund dzieli Cię od najnowszych promocji i informacji tylko dla subskrybentów

Jesteśmy w mediach społecznościowych

Śledź nas na fb oraz instagram

Bądź na bieżąco z naszymi realizacjami i bieżącymi promocjami!

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby lepiej świadczyć usługi. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Start typing to see products you are looking for.